Twoje konto | Panel agenta
Oblicz składkę
Porównaj oferty
Zamów ubezpieczenie
Na życie
Turystyczne / Narciarskie
Nieruchomości
Samochodowe

Forum ubezpieczeniowe - ostrożnie z MTU

Sprawdź składkę

rozwiń
10.12.2010 18:55:04
Nie dość, że składkę OC naliczyli 2 razy wyższą, bo samochód zaklasyfikowali jako ciężarowy.. to jeszcze trzeba się dopominać o historię ubezpieczenia oraz listowne potwierdzenie wypowiedzenia OC bo wg nich e-mail wystarczy. Uwaga Klienci, nie dajcie się złapać bo będzie was to słono kosztować!!!!!!!!! CZYHAJĄ NA KAŻDY BŁĄD LUB NIEDOPATRZENIE KLIENTA - niemałą część dochodu tej firmy stanowi sytuacja kiedy osoba nabędzie samochód wraz z ich OC i nie wypowie umowy w ciągu 30 dni. Potem naliczą stawkę na MAXXXA!
maxx
rozwiń
31.01.2011 11:14:07
"Zapraszam" wszystkich do MTU. Tam dopiero dowiedzą się jak działa system ubezpieczalni w Polsce. Jak widze reklamę MTu to cholera mnie bierze. Ale do rzeczy: Otóz w roku ubiegłym facet przyłozył mi w tył mojego auta. Auto kupiłem w III Rzeszy i był to Mercedes Vito F. Nie moja wina ale potraktowali mnie jakbym to ja był sprawcą wypadku. Wartośc auta wynosiła 7.200 euro. W MTU wartośc tego auta spadła do 2.5 euro. Załatwianie spraw tylko przez komunikator i od czasu odezwie się jak płeć piękna, która gada jak katarynka. Jeszcze jedno. Zostałe ukarany tym , że nie kupiłem polskiego auta tylko z III Rzeszy kwotą 1.500,00 zł. W MTU są sami najwyższej rangą stwórcy i wiedzą jak skubać ludzi. Są lepsi niż klechowie. Ale jam mam juz to za sobą. Serdecznie podrawiam i przestrzegam przed tym biurem ludzi rozsądnie myślacych, głupków nie brakuję.
Zbigniew Karwacki
rozwiń
7.04.2011 10:18:37
Ja kupiłam auto z ubezpieczeniem w tej badziewnej firmie. No i się zaczęło - wysyłanie przebiegu ubezpieczenie, polis itp. Wysłałam im zaświadczenie o przebiegu z poprzedniego TU i polisę sprzed tego okresu gdzie jest napisane, że mam 60% zniżek a kontynuację widać na zaświadczeniu - logiczne. Ale MTU odpisuje na maile, tak jakby nie widział zaświadczenia :D że ta polisa jest sprzed 3 lat :D Po prostu jak u Kafki - nigdy więcej tego badziewia - czekam do lipca i wypowiadam umowę. Jeszcze się z taką niekompetencją nie spotkałam - no chyba, że to celowe działanie. Wysyłane maile - odpowiedzi po 2 tygodniach, mimo że w historii maili widać, ze wysyłałam juz wszystko co było to oni i tak odpisują, ze tego nie mają. Teraz wysłałam im dokumenty pocztą, bo na infolinii nie widzą dokumentów wysyłanych mailem. Koszmar!!! Czekam jeszcze do końca tygodnia i piszę skargę do rzecznika ubezpieczonych i do gazet.
doro
 
15.04.2011 8:44:57
Panowie każdy ubezpieczyciel krętaczy jak trzeba wyplacic pieniądze;poczytajcie o ludziach ubezpieczonych na terenach dotknietych przez powodż.
gosc
rozwiń
16.05.2011 10:38:13
MTU to złodzieje i oszuści! miałem wypadek nie ze swojej winy.Sprawca OC ma w MTU. Na miejscu była policja sprawca przyznał sie do winy. Ogledziny mialem zrobione, wycene auta tez. Szkoda była całkowita. I co? Cisza!! Po wypłacie odszkodaowania ślad zaginąl. Dzwoniąc tam ciągle mówią mi że trwa modyfikacja mojej sprawy. Ze wszystko jest w toku. śmieszne. Od wypadku mija 3 m/c i nikt o niczy nie raczy mnie poinformować. Jak widac mtu nie obowiązują żadne terminy wypład. Ale ja tego tak nie zostwie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
spidaw !Ex4S83jWL7
 
8.07.2011 0:37:31
To patrzcie tu, co robi MTU ! 1) Ubezpieczam już drugie auto w MTU i to jest o dwa za dużo. 2) Wysyłają druki polisy , których nie potwierdzają ani telefonicznie, ani żadną inną drogą. Sytuacja komplikuje się w chwili przedłużenia umowy. Kiedy nie otrzymają wpłaty w terminie ani myślą ponownie wysłać druki zakładając, że pismo mogło nie trafić do rąk kontrahenta. Nie wysyłają też upomnień. Potrafią jedynie przekazać sprawę firmie windykacyjnej. Najczęściej jest to wrocławski "Lexus". Taka sytuacja przytrafiła mi się w tym roku i jestem w szoku. Mam 3 auta i niekoniecznie pamiętam kiedy kończą im się polisy. Z innymi ubezpieczycielami nie ma żadnych problemów. Nie zalegam z niczym, ponieważ upewniają się , że informacja do mnie dotarła. Tu...Kanał i windykator z pałą. 3) To nie wszystko. Dziś mijają 2 miesiące kiedy po wezwaniu windykatora opłaciłam polisę i do tej chwili nie otrzymałam potwierdzenia tego faktu z MTU pod postacią nowej polisy i wkładki do dokumentów. 4) Kiedy zadzwoniłam zirytowana tym stanem rzeczy do odpowiedniego działu otrzymałam zapewnienie, że jeszcze tego dnia otrzymam polisę. 5) A jakże!!! Otrzymałam na maila druk wpłaty na kwotę, którą uiściłam dwa miesiące temu !!! 6) Po moim pisemnym upomnieniu, że mają burdel na kółkach zapadło głuche milczenie... CIEKAWE KIEDY UZYSKAM OPŁACONĄ POLISĘ OC???!!!
MoLan !OtWwMM1fSK
rozwiń
8.07.2011 16:31:52
Drodzy Forumowicze, jeśli w Waszym odczuciu doszło do jakichkolwiek zaniedbań ze strony osób reprezentujących MTU SA, wyślijcie proszę zgłoszenie na adres SKARGI@MTU.PL (w temacie wpiszcie hasło FORUM, a w treści wskażcie nr polisy/ nr szkody i dane osobowe). To skrzynka dedykowana przez Towarzystwo sprawom problematycznym, o których piszecie. Pragnę Was zapewnić, że wszystkie Wasze uwagi są wnikliwie analizowane. W dążeniu do osiągnięcia celu nadrzędnego – wysokich standardów obsługi Klienta - staramy się niezwłocznie eliminować ujawnione dzięki Wam nieprawidłowości. Dziękując Wam za udział w procesie doskonalenia usług MTU SA, pozdrawiam serdecznie, Justyna Szymańska (MTU SA, Grupa Ergo Hestia).
Justyna Szymańśka
 
2.11.2011 13:52:59
Nigdy ubezpieczenia w MTU. Dla mnie to firma naciągacz. Wysłałem wypowiedzenie umowy to biedakom nagle pismo dotarło po dwóch tygodniach i jak na złość pieczatka im się zamazała tak że mojego wypowiedzenia nie mogli zatwierdzić. A ja i pani z okienka u której wysłałem jakoś sie doczytaliśmy. Nigdy więcej MTU.
WKURZONY
rozwiń
9.12.2011 10:21:12
Opinia: negatywna
Zachęcam do lektury, w której opiszę szczegółowo jak faktycznie wygląda współpraca z MTU. Niestety wspomnienia z firmą nie pozostają miłe. Jak wiadomo każdy dziś szuka oszczędności więc niestety zostałem zmuszony do nawiązania współpracy z innym towarzystwem i w tym momencie zaczęły się schody. Pomijając fakt, że na początku współpracy dostałem kwity do opłacenia OC trochę po fakcie i była to oczywiście "moja wina"...Później poprawa i dostałem kwity na cały rok.. ale zawsze jest jakieś ale... Wypowiedzenie umowy nie jest takie proste jak się czyta na papierze. Dzwonię na infolinię aby dowiedzieć się, gdzie są agenci by zgodnie z pismem wręczyć wypowiedzenie. Uzyskuję odpowiedź i zmierzam do agenta ubezpieczeniowego, którego pierwsze pytanie brzmi "a czy my byliśmy umówieni?" Przepraszam, że zapomniałem- do nawiązania umowy nie trzeba się umawiać. Ba, mało tego moje wypowiedzenie agent MTU musi skonsultować bo jak mniemam NIE ZNA PROCEDURY postępowania w takim przypadku. Tak więc czekam blisko pół godziny ponieważ pracownik poczty przecież ma ważniejsze zadania niż poszanowanie czasu człowieka pracującego a jednocześnie klienta, a praca w urzędzie pocztowym uczy tępa obsługi klienta. Jak się okazuje agent MTU nie ma uprawnień do odebrania ode mnie wypowiedzenia i kieruje mnie do drugiego agenta MTU, który w tym czasie nie pracuje... Więc ponownie dzwonię na infolinię i tym razem dowiaduję się, że mogę wysłać listem moje wypowiedzenie lecz będzie się liczyć data wpływu. Znając już pracę pracowników poczty będzie to po fakcie podobnie jak z dostarczeniem przekazów do opłacenia składki. Niestety drugiego dnia znalazłem agenta który przyjął ode mnie pismo w OSTATNIEJ CHWILI! Moje pytanie brzmi. Jak Państwo chcecie być szanowaniu i uznawani skoro nie potraficie rzetelnie traktować swoich klientów oraz macie Państwo niewyszkolonych agentów MTU. Jak się okazało wystarczyło skserować moje wypowiedzenie przystawić pieczątkę i napisać "odebrałem /am" dnia.... ot całe uprawnienia mój stracony czas nerwy i pieniądze na jeżdżenie samochodem w tą i z powrotem...a za paliwo kto mi zwróci? Państwo klientów rozliczacie co do grosza...
Grzesiek
 
13.12.2011 16:22:57
Opinia: negatywna
Ja kupiłem Motor marki Drebi gpr 50 auto zajechało mi drogę i zostały popenkane owiewki i pęknięta rama kturej nie da się pospawać szkoda była całkowkita a MYU wyceniło wartośc pozostałości na 3000zl a motor był warty 5000zl. Nie odpisują na listy na odpowiedź musiałem czekać 1/ms.Mtu to jest banda złodziej i głupków . nie radze się ubezpieczać w MTU
Krzysiu !FYcDEDaYNZ
poprzednie 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2
1
następne
powrót