Twoje konto | Panel agenta
Oblicz składkę
Porównaj oferty
Zamów ubezpieczenie
Na życie
Turystyczne / Narciarskie
Nieruchomości
Samochodowe

Dokumenty do pobrania

Porównaj składki OC AC w 14 towarzystwach

Rodzaj ubezpieczenia:
Porównaj

Sprawdź składkę

Każdy kierowca korzystający z samochodu jest w pewnych momentach zobowiązany do „papierkowej roboty”. Dokumentacją zajmujemy się najczęściej wtedy, gdy sprzedajemy stary lub nabywamy nowy samochód oraz kiedy zmieniamy ubezpieczyciela i musimy wypowiedzieć ostatnią polisę OC.

Poniżej opisujemy zastosowanie najważniejszych dla kierowców dokumentów oraz udostępniamy wzory do pobrania, które znacznie ułatwią proces kupna/sprzedaży pojazdu, wypowiedzenia OC czy spisania oświadczenia sprawcy kolizji.

Wypowiedzenie umowy OC

Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest standardowo zawierana na 12 miesięcy i może być wypowiedziana najpóźniej na jeden dzień przed zakończeniem okresu ochrony. Jednak umowę ubezpieczenia OC można wypowiedzieć także w obliczu innych okoliczności. Więcej informacji nt. zasad składania wypowiedzenia można przeczytać w artykule: Jak wypowiedzieć ubezpieczenie OC.

Poniżej udostępniamy do pobrania wzory wypowiedzenia OC dla poszczególnych przypadków:

Wzór wypowiedzenia ubezpieczenia OC na koniec okresu ubezpieczenia
Wzór wypowiedzenia ubezpieczenia OC w przypadku podwójnego ubezpieczenia
Wzór wypowiedzenia ubezpieczenia OC nabywcy

Umowa kupna/sprzedaży samochodu

Formularz umożliwia zgodne z prawem sfinalizowanie transakcji kupna/sprzedaży pojazdu, która przenosi na kupującego własność danego samochodu i wszystkie uprawnienia po uiszczeniu przez niego opłaty za pojazd. Czytaj więcej...

Wzór umowy kupna sprzedaży

Oświadczenie sprawcy kolizji

Formularz, który warto wozić ze sobą w samochodzie. W razie kolizji drogowej ułatwia udokumentowanie przebiegu zdarzenia i określenie sprawcy kolizji. Oświadczenie sprawcy jest bardzo przydatne w procesie rozstrzygania winy za powstałe szkody i przyspiesza proces wypłaty odszkodowania z zakładu ubezpieczeń. Czytaj więcej...

Wzór oświadczenia sprawcy kolizji
strona główna