Twoje konto | Panel agenta
Oblicz składkę
Porównaj oferty
Zamów ubezpieczenie
Na życie
Turystyczne / Narciarskie
Nieruchomości
Samochodowe

Ubezpieczenie po 65 roku życia - nowość na rynku!

Sprawdź składkę

Zobacz także

 • Ubezpieczenie na życie
  Towarzystwa prześcigają się we wprowadzaniu nowych produktów ubezpieczeniowych na rynek. Rodzajów ubezpieczeń na życie jest już tyle, że każdy z nas może dobrać taką ochronę, jakiej potrzebuje. Jest jednak kilka faktów dotyczących ubezpieczeń na życie, których nie można pominąć przy zakupie polisy na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat...
 • W jaki sposób wybrać odpowiednie ubezpieczenie na życie?
  W ciągu ostatnich kilku lat ubezpieczenia na życie zyskały dużą popularność - coraz więcej osób decyduje się na zakup polisy dla siebie oraz swoich bliskich. Przed podjęciem decyzji o wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego należy przeanalizować kilka aspektów, które będą miały wpływ na poczucie satysfakcji i bezpieczeństwa.
 • Innowacyjna baza ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń majątkowych
  Baza ubezpieczeń jest przygotowywana przez Polską Izę ubezpieczeń oraz Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Projekt stanowi odpowiedź na przypadki wielokrotnych żądań odszkodowania, które dotyczyły tego samego zdarzenia

20
CZE
2012
Życie Direct - to nowa marka oferująca ubezpieczenia osobom między 65 a 85 rokiem życia, które obejmują dwie opcje: Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy, stanowiący dodatkową zapomogę na pochówek i Spokój Bliskich, w którym suma gwarancyjna może wynieść aż 300 tys. zł. Korzyści płynących z ubezpieczeń Życie Direct jest jednak dużo więcej.

Ubezpieczenie Życie Direct

Życie Direct jest wspólnym przedsięwzięciem multiagencji Ubezpieczenia online.pl Sp. z o. o. oraz Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa SA. Mając świadomość, że seniorzy nie są klientami towarzystw ubezpieczeniowych, gdyż stanowią zbyt dużą grupę ryzyka ze względu na choroby przewlekłe, firmy stworzyły produkt skierowany wyłącznie dla osób między 65 a 85 rokiem życia. Na rynkach zachodnich ten rodzaj ubezpieczeń jest standardem, najwyższy czas wprowadzić je również w Polsce, mimo że w naszym kraju statystyki dotyczące średniej wieku są mało optymistyczne. Mężczyźni w Polce żyją przeciętnie ok. 71 lat, a kobiety 80. Na tle czołówki państw europejskich Polki żyją o 4-5 lat krócej, a mężczyźni aż o 8 lat krócej.

Opcje ubezpieczenia w Życie Direct

Zawarcie polisy w ramach Życie Direct jest możliwe w dwóch opcjach. Zakupu można dokonać na stronie internetowej ŻycieDirect.pl, gdzie do wyboru mamy dwie możliwości ubezpieczenia: Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy i Spokój Bliskich.

Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy

W obliczu zniesienia przepisu, zgodnie z którym kwota zasiłku pogrzebowego oszacowana była o realne koszty i wynosiła 200% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału, i faktu że od marca 2011 roku ZUS wypłaca zasiłek pogrzebowy w wysokości 4 tys. zł, wspomniana polisa może cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy to korzystne rozwiązanie, które można potraktować zarówno jak ubezpieczenie na życie, jak i dodatkową zapomogę na pochówek – mówi Monika Uszycka, menedżer ds. obsługi klienta w Życie Direct. Uposażeni na koszty związane z ceremonią pogrzebową otrzymają 4 tys. zł z ZUS a do tego co najmniej drugie tyle z polisy Życie Direct. Zasiłek Pogrzebowy może jednak opiewać również na sumę nawet 11 tys. zł. - dodaje.

Jak to wygląda w praktyce?

Załóżmy, że kupnem polisy zainteresowany jest 70-latek. Przy sumie ubezpieczenia 4 tys. zł zapłaci składkę w wysokości 42 zł/m-c. Gdyby chciał taką kwotę odkładać co miesiąc, po roku uzbierałby zaledwie 504 zł. Aby zebrać całe 4 tys. zł przeznaczając co miesiąc wspomniane 42 zł nasz senior potrzebowałby aż 7 lat i 9 miesięcy.

Przemysław Ćwikła, Dyrektor Sprzedaży Bezpośredniej spodziewa się, że wśród polis właśnie Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy będzie dominował nad opcją Spokój Bliskich.

Spokój Bliskich

Co natomiast otrzymujemy w ramach ubezpieczenia Spokój Bliskich? Jest to ubezpieczenie na życie dla szerszej grupy klientów, bo od 18 do 85 roku życia, którzy sami wybierają sumę ubezpieczenia (może ona wynieść od 4 tys. zł aż do 300 tys), a pytani o stan zdrowia są tylko w wyjątkowych sytuacjach, przy bardzo wysokich sumach ubezpieczenia.

Jakie korzyści niesie ze sobą polisa Spokój Bliskich?

 • możliwość podniesienia sumy ubezpieczenia w dowolnym momencie trwania polisy,
 • możliwość wypłaty aż 75% sumy ubezpieczenia w razie potrzeby (zachorowania, zakupu leków, itp.) z zachowaniem ciągłości polisy,
 • zwrot wpłaconych składek, jeśli ubezpieczony umrze w przyczyn naturalnych, a nie na skutek nieszczęśliwego wypadku, w ciągu 12 miesięcy od daty zawarcia polisy.

Wyróżnikiem oferty Życie Direct jest atrakcyjna cena ubezpieczenia oraz dodatkowa zniżka w sytuacji ubezpieczenia obojga partnerów – mówi Przemysław Ćwikła. Dodatkowym atutem oferty Życie Direct jest możliwość wypełnienia wniosku i zawarcie umowy ubezpieczenia przez telefon lub Internet, dzięki czemu nasi Klienci zaoszczędzą cenny czas – dodaje.

Twórcy oferty podejrzewają, że popularność ubezpieczeń dla seniorów wkrótce wzbudzi zainteresowanie także innych towarzystw ubezpieczeniowych, które w odpowiedzi na rosnące oczekiwania klientów również zdecydują się na wprowadzenie podobnych opcji do swojej oferty.

Polisami Życie Direct, zwłaszcza Dodatkowym Zasiłkiem Pogrzebowym, mogą być również zainteresowani ludzie młodzi, którzy chcąc zabezpieczyć się finansowo zwracają się do ubezpieczyciela w imieniu swoich rodziców lub dziadków.

Moi Bliscy od 4life Direct

Alternatywą dla ubezpieczeń Życie Direct jest na polskim rynku ubezpieczenie Moi Bliscy oferowane przez 4life Direct. Polisa skierowana jest dla osób w wieku od 45 do 85 lat i stanowi zabezpieczenie zarówno dla Ubezpieczonego, jak i jego bliskich. Ubezpieczenie jest bezterminowe, co oznacza że osoba ubezpieczona jest chroniona dopóty, dopóki żyje i opłaca składki. Polisa gwarantuje spadek dla osób bliskich i zapewnia niezbędne środki na leczenie, pogrzeb, podatek od spadku i inne zobowiązania finansowe.

Polisę Moi Bliscy można zawrzeć bez dostarczania badań lekarskich na stronie 4lifedirect.pl.

Autor: Daria Modzelewska

Dodaj stronę do: Facebook Twitter Nasza Klasa Wykop Blip

Tagi: ubezpieczenia na życie

strona główna

Komentarze

rozwiń
22.06.2012 14:25:37
No dobra, to gdzie jest haczyk?
Miś
 
28.06.2012 16:11:41
dziadkowie się na pewno nie rzucą, moi żulą nawet na lekarstwa utrzymujące ich przy życiu, a co dopiero na polisę, która zabezpieczy ich dzieci. Oferta dla osób powyżej 65 eoku życia skierowana dla osób w wieku 30... :]
piterek !qpA8KVcYiH
 
2.07.2012 14:38:36
Haczyk? może nie jest oczywisty... takie ubezpieczenie jest relatywnie drogie, ponieważ ryzyko ubezpieczeniowe duże. Siłą rzeczy nie każdy ubezpieczy się za przysłowiową złotówkę. Ale jak się ma np. 70 lat to nie za bardzo można grymasić i przebierać w ofertach.
Piotr
 
3.11.2012 21:39:40
Moja mama zmarla nie czekiwanie,miala polise 4lif Direct,teraz mamy wielkie problemy otrzymac polise ktöra byla na nas napisana...doszukujä sie ze mama byla chora itd.mama zmarla na zawal ,wiec prosze powiedziec jak mozna na zawal chorowac????Czujem sie oszukana,jerzeli sprawa w najblirzszym czasie sie pozytywnie nie roszczygnie idziemy pod Säd...
Baska !CeSgB9Aeex
 
3.05.2013 12:03:08
jedno co mnie ciekawi to jaki jest okres karencji takiego ubezpieczenia czyli ile min składek trzeba zapłacić zeby otrzymac 100% ubezpieczenia
ziomek
 
27.07.2013 10:57:42
W Generali jest taka opcja - Lew Senior. Ale max suma ubezpieczenia to 20tys zł. Ankieta medyczna uproszczona ale nie jest to tanie. Przykładowo dla 68latka to 171zł miesięcznie !
Lusmarija
 
28.08.2013 10:27:40
Okres karencji to 2 lata, jeżeli wcześniej to przy składce 100zl. Dostaje sie np. Po miesiącu 32zl razy 110% czyli 32,32zl. Ja zamówiłam dla rodziców ale najpierw dobrze przestudiuje ich regulaminy ;) potem dopiero odesle.
Fergy
 
27.03.2014 14:34:43
o kant d..... rozbić takie ubezpieczenie. czysta matematyka sie kłania. towarzystwa ubezp to nie drukarnie pieniedzy. musisz wplacić wiecej niż oni maja wypłacić tobie. wiec stosuje sie karencje. prawdziwe wyl;iczenie dla mojego dziadka w przypadku smierci wypłata 1000 zł (mega kwota co pełny tysiac, ale bedziem szalec za to) wiec aby tego tysiaka dostac to trzeba wpłacac składke 84 zł miesiecznie i karencja jest 2 lata. 84x 24 miesiace = 2016. wiec aby dostać 1000 trzeba wpłacic 2000. jesli dziadunio umrze xniej to i tak dostanie tylko tysiac ale wpłaci duzo więcej. super biznes. ale z drugiej strony trudno sie dziwic towarzystwom bo jak wspomnialem nie drukuja pieniedzy i kazda złotówka musi byc wypracowana. wiec aby dostawać kase należy ta kase wkładać. A to że ludzie zaczynaja o tym myslec troche późno to nie jest wina towarzystwa
bullet
 
24.08.2014 18:28:52
Tu wszyscy piszą o polisie na życie i śmierci, a ja szukam porządnego ubezpieczenia zdrowotnego po 65 roku życia a nie polisy pośmiertnej. Chodzi mi o solidna opiekę medyczna szpital lekarstwa. Może ktoś z Państwa zna taka solidne ubezpieczenie? Joanna
Joanna !zo0ijEV459