Twoje konto | Panel agenta
Oblicz składkę
Porównaj oferty
Zamów ubezpieczenie
Na życie
Turystyczne / Narciarskie
Nieruchomości
Samochodowe

Masz skuter? Zobacz ile kosztuje ubezpieczenie OC

Sprawdź składkę

Zobacz także

 • Ubezpieczenie samochodu
  Ubezpieczenia komunikacyjne to nic innego jak ubezpieczenia samochodowe, czyli obejmujące ochroną zarówno pojazd, jak i jego właściciela, kierowcę, a nawet pasażerów. Podpowiadamy jak kupić dobre i tanie ubezpieczenie samochodu oraz jakie prawa i obowiązki wynikają z umów ubezpieczeniowych OC i AC.
 • Najtańsze OC i tanie AC
  Marzenie kierowców o tanim ubezpieczeniu samochodu może się łatwo ziścić. Wystarczy przestać sugerować się typowym sloganem towarzystw ubezpieczeniowych: "U nas najtańsze OC", wiedzieć jak zapracować na tanie OC i AC w pakiecie, znaleźć złoty środek między ceną i zakresem w polisie autocasco, a przede wszystkim nie tracić czasu na samodzielne poszukiwanie ofert towarzystw. Są prostsze sposoby na najtańsze ubezpieczenie.
 • Złośliwość Losu w mieszkaniach i domach
  Nie tak dawno temu Liberty Direct uruchomiło nową kampanię telewizyjną, w której znana już z wcześniejszych animowanych spotów Złośliwość Losu, będzie zachęcać do zakupu ubezpieczeń nieruchomości. Reklamy emitowane będą w TVP, TVN, Polsacie oraz w stacjach tematycznych.

18
WRZ
2012
Kupno ubezpieczenia OC skutera nie jest dobrą wolą kierowcy, ale jego ustawowym obowiązkiem. Wielu właścicieli jednośladów zapomina o tym, że każdy pojazd posiadający tablice rejestracyjne musi mieć również obowiązkową polisę OC, a więc nie tylko samochód osobowy czy ciężarówka, ale także motocykl i skuter.

ubezpieczenie OC skutera

Niejeden kierowca, przemierzający zakorkowane ulice samochodem, z chęcią przesiadłby się na skuter. Nic dziwnego, że w ostatnich latach wróciła moda na jednoślady. Po pierwsze, jazda skuterem to duża oszczędność czasu (pojazd bez problemu przebije się między samochodami w korku). Po drugie, kierowca oszczędza sporo pieniędzy – skuter spala trzy razy mniej paliwa niż przeciętny samochód. W dobie gigantycznych cen paliw na stacjach benzynowych nikogo nie trzeba przekonywać ile można oszczędzić jeżdżąc do pracy jednośladem. No i po trzecie, ubezpieczenie OC skutera niewiele kosztuje w porównaniu z polisą OC samochodu.

Tanie ubezpieczenie OC skutera w zasięgu ręki

Wielu kierowców przyzwyczaiło się łączyć zakup ubezpieczenia OC ze sporym wydatkiem. Tymczasem koszt rocznej polisy OC dla skutera o pojemności 50 cm³ to ok. 80 zł, bez żadnych zniżek. Zaledwie tyle wystarczy, abyśmy mogli czuć się pewniej i bezpieczniej. Chociaż polisa OC skutera jest dużo tańsza od ubezpieczenia OC auta, to konsekwencje w sytuacji, gdy kierujący pojazdem jednośladowym spowoduje kolizję, są identyczne jak w przypadku kierowcy samochodu.

Wykupienie ubezpieczenia ochrony cywilnej (OC) zapewnia nam ochronę w momencie, gdy w wyniku kolizji np. uszkodzimy czyjś samochód czy potrącimy pieszego. Nie musimy wówczas pokrywać kosztów naprawy pojazdu i leczenia poszkodowanego z własnej kieszeni, wyręcza nas w tym ubezpieczyciel. Nieubezpieczony kierowca skutera za wszelkie szkody materialne i osobowe odpowie z własnej kieszeni. Jeżeli ofiara wypadku zginie lub dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu koszty jakie przyjdzie zapłacić sprawcy za ból, cierpienie czy dożywotnią rentę, mogą stać się obciążeniem finansowym na całe życie.

Kara za brak ubezpieczenia OC skutera

Właściciele pojazdów jednośladowych poruszający się po drogach bez ważnego ubezpieczenia będą musieli zapłacić karę. Od 2012 roku wraz z nowelizacją ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych weszły w życie nowe wysokości kar nakładanych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny na nieubezpieczonych posiadaczy pojazdów mechanicznych. Wysokość kary zależy od długości okresu, w którym właściciel pojazdu mechanicznego nie posiadał ważnej polisy ubezpieczenia OC. W przypadku braku ubezpieczenia OC skutera wynoszą one:

 • 500 zł, jeżeli przerwa w ubezpieczeniu wynosi powyżej 14 dni
 • 250 zł, jeżeli przerwa w ubezpieczeniu wynosi od 4 do 14 dni
 • 100 zł, jeżeli przerwa w ubezpieczeniu wynosi do 3 dni.

Autor: Joanna Kubica

Dodaj stronę do: Facebook Twitter Nasza Klasa Wykop Blip

Tagi: ubezpieczenia komunikacyjne

powrót

Komentarze

 
18.09.2012 12:44:33
Co to? Promujecie teraz jednoślady, chociaż nie macie ich ubezpieczeń w sprzedaży?
Greg
 
18.09.2012 12:50:25
Faktycznie, po co? Greg, lepiej żebyś żył w nieświadomości, że OC skutera w ogóle istnieje. To dział z poradami. Ile tysięcy razy można pisać co to jest OC?!
Fast_and_hungry
 
7.05.2013 21:53:40
Skoro nie macie w ofercie ubezpieczenia to po co reklamujecie się, ze je macie? Banda oszustów!!!
he-man
 
8.05.2013 10:02:07
A gdzie tu widzisz reklamę? W innych artykułach piszą: jak chcesz autocasco, assistance czy ubezpieczenie na wyjazd do USA to zrób to czy tamto. A tu tylko info ogólne.
woman
 
2.11.2013 0:50:21
hej
fgdz !44uiWOhlE0
 
2.11.2013 0:51:12
1000 zł i masz skuter router 4 suw na 10
mustafa !0Gj5/e8eaT
 
25.12.2013 20:45:00
hej hej kup se klej
lol !uKTSsxGgA/
 
8.04.2014 19:11:11
fajny artykuł
greferbergerstan
rozwiń
30.04.2014 15:28:12
Mam pytanie co mi grozi jeśli mój motorower stoi bez silnika stoi i się marnuje a od 2 lat nie było opłacone oc za niego.?
andrzej !hF17aCcXr3
 
8.05.2014 17:51:52
Jesteś jebniety i patrzysz na niego bezcenne
fisi !6OqR4CMhfM
poprzednie 2
1
następne