Twoje konto | Panel agenta
Oblicz składkę
Porównaj oferty
Zamów ubezpieczenie
Na życie
Turystyczne / Narciarskie
Nieruchomości
Samochodowe

Gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód?

Sprawdź składkę

Zobacz także

  • Ubezpieczenie samochodu
    Ubezpieczenia komunikacyjne to nic innego jak ubezpieczenia samochodowe, czyli obejmujące ochroną zarówno pojazd, jak i jego właściciela, kierowcę, a nawet pasażerów. Podpowiadamy jak kupić dobre i tanie ubezpieczenie samochodu oraz jakie prawa i obowiązki wynikają z umów ubezpieczeniowych OC i AC.
  • Najtańsze OC i tanie AC
    Marzenie kierowców o tanim ubezpieczeniu samochodu może się łatwo ziścić. Wystarczy przestać sugerować się typowym sloganem towarzystw ubezpieczeniowych: "U nas najtańsze OC", wiedzieć jak zapracować na tanie OC i AC w pakiecie, znaleźć złoty środek między ceną i zakresem w polisie autocasco, a przede wszystkim nie tracić czasu na samodzielne poszukiwanie ofert towarzystw. Są prostsze sposoby na najtańsze ubezpieczenie.
  • Ubezpieczenie OC
    Czym jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej? Od czego zależy wysokość składki za OC komunikacyjne? Jak wyglądają kwestie dochodzenia odszkodowania z OC? Jak można wypowiedzieć umowę ubezpieczenia? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule.

23
SIE
2012
Każdy kierowca zadaje sobie pytanie: „Gdzie najtaniej ubezpieczę auto?” Najlepiej, żeby istniała jedna, tania firma ubezpieczeniowa, w której przez całe życie będziemy płacić grosze za ochronę ubezpieczeniową. Gdyby taka istniała, kierowcy jak jeden mąż rzuciliby się kupować tam polisy komunikacyjne. Tymczasem nic z tego.

Najtańsze ubezpieczenie samochodu

Kierowcy się nie poddają: czytają artykuły dotyczące rankingów ubezpieczycieli, dyskutują ze znajomymi, kto, gdzie kupił i za ile, podpytują sąsiadów. Mimo to, nikt dotąd nie widział najtańszego OC, a nawet jeśli ktoś kiedyś kupił tanio, to obecnie płaci więcej, itd. Dlaczego tak trudno znaleźć najtańsze OC? A co z dobrym Autocasco? Gdzie kupimy najlepsze ubezpieczenia samochodu?

Najtańsze ubezpieczenie OC dla wszystkich kierowców nie istnieje

Niestety, nie ma czegoś takiego jak jedno tanie ubezpieczenie OC. Nie ma co liczyć, że któraś firma ubezpieczeniowa zaproponuje nam, naszemu sąsiadowi, kuzynowi, koledze z pracy i innym właścicielom pojazdów polisę OC za 200 zł niezależnie od tego jakim samochodem jeździmy. Ubezpieczenie OC oblicza się indywidualnie dla każdego kierowcy. Wiek właściciela pojazdu, miejsce zarejestrowania samochodu, wysokość zniżek za lata bezszkodowej jazdy – te i wiele innych czynników wpływa na wysokość proponowanej składki obowiązkowego ubezpieczenia OC. Prawdą jest, że każdy kierowca może znaleźć tanią polisę OC, ale niekoniecznie w tym samym towarzystwie i w identycznej cenie.

Chcesz mieć najtaniej? Szukaj, działaj, porównuj!

Nie liczmy na to, że najtańsze OC i najlepsze Autocasco same do nas przyjdą. Skąd mamy wiedzieć, że dana propozycja ubezpieczenia OC jest najtańsza? Na jakiej podstawie możemy stwierdzić, że oferowane Autocasco ma najlepszą cenę w stosunku do zakresu ochrony ubezpieczeniowej? Dowiemy się tego porównując oferty. I nie chodzi o porównanie swoich ubezpieczeń z polisami sąsiada.

Przeliczmy samodzielnie składkę OC i AC dla naszego samochodu w kalkulatorze ubezpieczeń lub skorzystajmy z pomocy multiagencji ubezpieczeń, w której zrobi to za nas doradca. Uważnie przestudiujmy OWU, zwróćmy uwagę na listę sytuacji, w których firma ubezpieczeniowa nie podejmie się ochrony pojazdu. Nie decydujmy się od razu, upewnijmy się, że propozycja w pełni nam odpowiada. Tylko w ten sposób dowiemy się u kogo najlepiej ubezpieczyć auto w tym roku.

Najtańsze a najlepsze ubezpieczenie

W przypadku ubezpieczenia OC sprawa jest prosta. Tanie OC jest jednocześnie najlepsze, bo każdy ubezpieczyciel proponuje ten sam zakres ochrony ubezpieczeniowej, a więc głównym kryterium wyboru polisy OC jest cena. W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych m. in. Autocasco, najtańsze nie jest już najlepsze. W związku z tym, zanim zabierzemy się do szukania ubezpieczenia samochodu, musimy zadać sobie pytanie: Na czym mi najbardziej zależy? Chcę wydać jak najmniej na ubezpieczenie czy chcę mieć najlepszą ochronę?

Dlaczego to takie ważne? Ktoś wykupił najtańszy pakiet OC i AC na rynku. Jakiś czas później doszło do szkody. Po fakcie okazało się, że kierowca tylko stracił, bo w najtańszej ofercie Autocasco nie było mowy o ubezpieczeniu od zniszczeń spowodowanych np. przez upadek drzewa na samochód, a właśnie taka sytuacja przytrafiła się właścicielowi pojazdu. W rezultacie ubezpieczony nie mógł liczyć na żadne odszkodowanie. Rozżalony kierowca nie chciał mieć już z danym ubezpieczycielem nic wspólnego. Szukał nowej firmy ubezpieczeniowej i naturalnie znów chciał wykupić najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ponownie kupił możliwie najtańszy pakiet OC i AC. Tylko czy sytuacja się nie powtórzy? Całkiem możliwe. Złoty środek między ceną a jakością ubezpieczeń samochodowych każdy musi znaleźć sam.

Autor: Daria Modzelewska

Dodaj stronę do: Facebook Twitter Nasza Klasa Wykop Blip

Tagi: ubezpieczenia komunikacyjne ceny ubezpieczeń

powrót

Komentarze

rozwiń
28.08.2012 12:07:18
przede wszystkim, ma być to dobre oc. jeżeli zapłacę tych parę groszy więcej, nic się nie stanie. wykupiłem polisę w hdi asekuracja, współpraca z nimi przebiega w dobrej atmosferze :)
pele
 
30.10.2012 0:13:26
też korzystam z hdi i zgadzam się z powyższym :) hdi ma teraz bardzo dobre stawki i szeroką ofertę, warto zapoznać sie z nią, bo za te pare gorszy naprawdę warto zaoszzędzić potem nerów i stresu
nikon
 
31.10.2012 20:22:07
HDI chciało za ubezpieczenie auta ciężarowego 10 tyś zł rocznie-chore łebki,a Generali płace 1400zł rocznie i taka różnica:D
mesio
 
30.11.2012 23:52:33
Mnie tam wycenili korzystnie, na pewni lepiej niż w pzu :) cenowo hdi wygrywa
jakub
 
29.12.2012 23:55:30
Myślę, że najlepiej sprawdzić, które z ubezpieczeń jest dla nas najkorzystniejsze w multiagencji ubezpieczeniowej, albo w internetowej porównywarce ubezpieczeń. Wtedy mamy pewność, że na daną chwilę kupujemy najtańsze ubezpieczenie. Możecie sprawdzić jakie jest dla Was obecnie najtańsze ubezpieczenie pod tym linkiem: https://polisa24.pl/pl/ubezpieczenia/ubezpieczenia_samochodowe?prtid=gdSOH Osobiście polecam tą porównywarkę ze względu na to, że posiadają ofertę 20 różnych firm, jest prosta w obsłudze i nie trzeba długo czekać na odpowiedź.
niezalezny_doradca
 
21.01.2013 17:10:51
w zasadzie ja korzystałem z bardzo dobrej kalkulacji o tu http://banki.finansefakty.pl/ipolisa/ Mogę skomentować jedynie, że było warto,choć każdy ma inne wymagania
Aleksanderr
 
24.01.2013 18:56:04
320 zł na rok w Liberty Direct za silnik 2.0 i tej oferty nikt nie przebił. W necie jest mnóstwo kodów promocyjnych do Liberty, które dodatkowo obniżają cenę polisy...
Cała prawda
rozwiń
18.02.2013 11:12:13
Zachęcam do kupowania OC lub AC w Liberty Direct. Można dostać 50 zł zniżki na OC albo 100zł na pakiet OC+AC. Kod zniżkowy: 62748738. Trzeba go podać na www albo kupując przez telefon.
Chmielnik
 
21.02.2013 20:28:44
Ja również skorzystałem z oferty Liberty Direct na OC z darmowym Assistance oraz ze znalezionego w necie kodu zniżkowego - 75369166 Różnice w cenach między innymi towarzystwami są ogromne.
Gdzie najtańsze OC
 
23.02.2013 12:37:27
LIBERTY direkt
LIBERTY !k3Md2YZNMb
poprzednie 2
1
następne