Twoje konto | Panel agenta
Oblicz składkę
Porównaj oferty
Zamów ubezpieczenie
Na życie
Turystyczne / Narciarskie
Nieruchomości
Samochodowe

Cennik OC - ile za OC zapłacimy w 2013 roku?

Sprawdź składkę

Zobacz także

  • Zaplanuj beztroskie wakacje
    Planując urlop, najczęściej skupiamy się na tym co pozytywne: słońce, plaża, relaks, zabytki i inne atrakcje turystyczne. Zdarza się jednak, że nasz niezakłócony, spokojny wypoczynek, zostanie przerwany przez jakieś nieprzyjemne zdarzenie losowe. Dlatego, aby spokojnie odpoczywać, warto zastanowić się, jakie nieprzyjemne sytuacje mogą nas spotkać, i przygotować się na nie.
  • Ubezpieczenie samochodu
    Ubezpieczenia komunikacyjne to nic innego jak ubezpieczenia samochodowe, czyli obejmujące ochroną zarówno pojazd, jak i jego właściciela, kierowcę, a nawet pasażerów. Podpowiadamy jak kupić dobre i tanie ubezpieczenie samochodu oraz jakie prawa i obowiązki wynikają z umów ubezpieczeniowych OC i AC.
  • Ubezpieczenie turystyczne
    Ubezpieczenie turystyczne staje się coraz popularniejszym ubezpieczeniem wśród Polaków. Nie tylko turyści doceniają bezpieczeństwo, jakie daje polisa podczas 14-dniowych wakacji na Bliskim Wschodzie, ale także osoby, które organizują weekendowy wypad za miasto, kilkudniowe szaleństwo na stoku podczas ferii zimowych, czy wyjeżdżające w sprawach służbowych. Sprawdź jakie korzyści płyną z posiadania ubezpieczenia turystycznego.

15
MAR
2011
Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym umocowanym w prawie polskim. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują je w takim samym zakresie, jednak każde z nich posiada swój cennik OC różnicujący wartości składek dla poszczególnych grup kierowców.

Cennik OC

Gdyby istniał uniwersalny cennik OC umarłaby konkurencja na rynku ubezpieczeniowym. Pomimo tego, że oferowany produkt ma ustawowe sumy gwarancyjne, jego cena różni się w zależności od firmy ubezpieczeniowej.

To, ile za OC zapłaci przeciętny kierowca zależy od wielu czynników. Ubezpieczyciele koncentrują się na wybranych grupach docelowych i dostosowują swoją ofertę, aby zaoferować im najbardziej atrakcyjną cenę. Istnieją oczywiście pewne standardy, będące fundamentem cenników OC.

Punktem wyjścia jest składka bazowa, której wysokość ustalana jest na podstawie pojemności silnika, miejsca zarejestrowania pojazdu oraz jego przeznaczenia. Cenniki OC ubezpieczycieli uwzględniają również odmienne systemy nakładania zwyżek i zniżek na swoich klientów. Logicznym staje się, ile za OC zapłaci starszy i doświadczony kierowca w porównaniu z młodym amatorem czterech kółek dopiero zaczynającym swoją przygodę z branżą ubezpieczeniową.

Sprawdź ile Ty zapłacisz za OC
Porównaj składki »

Zmiany cenników OC Klienci towarzystw odczuwają corocznie. Branża ubezpieczeniowa wciąż bowiem odczuwa załamanie rynku, które miało miejsce w 2009 roku, kiedy zarówno w OC, jak i Autocasco wynik techniczny spadł do kwoty minus 1,04 miliarda złotych. Przyczyną pogorszenia rentowności ubezpieczeń komunikacyjnych była zacięta konkurencja cenowa, zmiany wymuszające uwzględnienie VAT w odszkodowaniach dla osób fizycznych oraz wypłaty świadczeń z OC osobom bliskim kierowcy. Skutkiem tego towarzystwa zaczęły podnosić ceny za ubezpieczenie OC już po I półroczu 2010 roku i... podnoszą do dzisiaj.

Zmiany cenników OC są jednak subtelne i dotyczą wybranych grup kierowców, głównie tych, którzy cechują się najwyższą szkodowością. Możemy się zatem spodziewać, że bez względu na zdobyte w ciągu roku 10% zniżki za bezszkodową jazdę, ubezpieczyciel może zaoferować składkę za OC w cenie wyższej niż poprzednio. W związku z tym zanim z marszu przedłużymy polisę w dotychczasowym towarzystwie, zweryfikujmy najpierw oferty innych firm ubezpieczeniowych. Z dużym prawdopodobieństwem znajdziemy bardziej atrakcyjną propozycję, a podwyżki w cennikach OC nie okażą się dla nas tak dotkliwe.

Autor: Daria Modzelewska

Dodaj stronę do: Facebook Twitter Nasza Klasa Wykop Blip

Tagi: ceny ubezpieczeń

powrót

Komentarze

 
17.03.2011 12:14:24
Uważam, że ubezpieczyciele trochę przesadzają z tymi cenami. Moje ubezpieczenie OC wzrosło w tym roku o 300 zł. To jest chyba przesada. Teraz coraz częściej przeba się zastanawiać ile zapłacimy za OC i szukać tańszych ofert. Fajnie, że są takie porównywarki jak ipolisa, bo można szybko poznać cenniki OC kilku towarzystw ubezpieczeniowych jednocześnie. Życzę wszystkim bezszkodowej jazdy i tańszych ubezpieczeń w 2011 roku. Marcin - Volvoforum.pl
Marcin
rozwiń
17.03.2011 13:57:56
Najtańsze OC.
walek32@vp.pl !cDyzut9dEa
 
17.03.2011 19:34:43
Jak nie wiesz ile zapłacisz za OC czy AC to po prostu sprawdź to w jakimś kalkulatorze ubezpieczeń i po kłopocie. Ja tak znalazłem tańszy pakiet OC+AC dla swojego Focusa i samo OC dla auta żony. Ubezpieczyciele z tego co czytałem zmieniają cenniki ubezpieczeń częśćiej niż raz do roku więc jedynym sensownym rozwiązaniem jest porównanie ubezpieczeń i wybór najtańszego. @walek32 Najtańsze OC na pewno tak, ale z pakietem to już nie bardzo najtańsze.
Krislex
 
18.03.2011 11:24:08
Jeśli interesuje nas zakup tylko ubezpieczenia OC możemy kierować się jego ceną. Najtańsze OC jest w tym przypadku najlepszym wyborem. W przypadku pakietów OC + AC ważne jest poza ceną by poznać ogólne warunki ubezpieczenia (OWU). Wybierając AC mamy możliwość modyfikowania elementów oferty pod własne potrzeby (udział własny, franczyza redukcyjna czy wykupienie amortyzacji części). To ile zapłacimy za OC i AC zależy również od ilości rat, a te są zależne od cenników - taryfikatorów poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.
Ipolisa.pl
 
21.03.2011 23:37:40
polecam pzu od 3 miesiące walcze o naprawe samochodu z tytułu ac,ostatnie odwołanie od kosztorysu napisałem 07,02,2011 i co i nic.PODKRESLAM że nie chce od nich zadnych pieniedzy w postaci gotówki.A tak na marginesie to niewiem dlaczego wypłacają gotówke pomniejszoną o podatek vat,czyli to co jest na kosztorysie to minus podatek vat.NAPRAWDE WARTO
dazu
 
1.04.2011 13:41:03
ciekawi mnie wniosek o corocznej zmianie cennika. to jakiś relikt sprzed lat albo naleciałości bankowe. ubezpieczyciele dużo dynamiczniej reagują na to, jak się rozkłada ryzyko w poszczególnych grupach, szczególnie ci directowi. na bieżąco analizowane są więc dane dotyczace portfela, określonych grup i na bieżąco jest też aktualizowana wysokość skladki w zalezności od potencjalnej szkodowości danego segementu.
ania
 
2.04.2011 22:06:54
Podwyżki ubezpieczeń sa nieuniknione. Powód podwyżek to nie tylko wzrost ilości pojazdów na drogach i tym samym zwiększenie ilości wypadków na drogach, oraz ogólny wzrost cen. Moim zdaniem bardzo ważnym czynnikiem podnoszącym koszty ubezpieczeń jest wzrost świadomości poszkodowanego w wypadku- dziś odszkodowanie może obejmować nie tylko uszczerbek na zdrowiu, ale też można się sadzić o rehabilitacje, utracone zyski, koszty leczenia itp. W efekcie TU muszą przewidywać nie tak jak kiedyś kilku tysięczna wypłatę odszkodowania dla np. potrąconego przez samochód, lecz znacznie wyższą... Druga sprawa, to ogólny wzrost wartości samochodów i podniesienie ich standardowego wyposażenia. Przykład z życia: VW golf VI miał lekka stłuczkę z innym samochodem, Optyczne uszkodzenia wydawały się stosunkowo niewielkie (lekko wgnieciona blacha w 1 błotniku i otarta opona), uszkodzeniu jednak uległy czujniki parkowania - wypłata odszkodowania była na poziomie 9 tysięcy zł (wariant serwisowy). 10 - 15 lat temu, odszkodowanie byłoby znacznie niższe, a usuwanie szkody polegałoby nie na wymianie kilku podzespołów na całkowicie nowe, lecz na małej robocie blacharskiej... Samochody, z którymi dziś się stykamy na co dzień, mają znacznie wyższy stopień komplikacji niż kiedyś i tym samym ich cena jest znacznie większa. Bez wątpienia musi się to przekładać na wzrost cen i tylko możemy pomarzyć o spadku cen w OC... ps. O ile w przypadku OC można kierować się najniższą ceną na rynku, to w przypadku AC - szczerze odradzam. Podejrzanie tania polisa AC (tzw. super okazja cenowa) może oznaczać w praktyce spore problemy z wypłatą odszkodowania...
agent ubezpieczeniowy !HGixFetZ59
 
19.06.2011 16:11:39
Ja dwa lata temu miałam kolizje pod supermarketem. Cofałam z parkingu i inne auto cofało w tym samym czasie no i było BUM. Pani od razu stwierdziła, że mam dać swój nr ubezpieczenia bo jej auto jest uszkodzone a moje nie, lecz nie zgodziłam się, gdyż uznałam, że wina leży po obydwóch stronach. Pani wezwała policję i władza orzekła: winne są panie obie i każda z pań szkodę usunie na koszt własnego ubezpieczyciela. Dostałyśmy po 50zł mandatu które przyjęłyśmy i po sprawie. Po dwóch latach dostaje pismo od swojego ubezpieczyciela, że tamta pani ubiega się o odszkodowanie gdyż jest poszkodowaną w tej sprawie. Tamtego dnia moje auto nie zostało uszkodzone a pani ułamał się kawałek zderzaka. Dzwoniłam do kobiety która zajmuje się tą sprawą i jestem w szoku. Tamta pani (niby poszkodowana) prawdopodobnie już dawno zgłosiła swoje roszczenia a ja dopiero teraz zostałam o tym poinformowana i na dodatek usłyszałam ; mamy notatkę policji w tej sprawie i najwidoczniej jest pani winna. Jeżeli macie jakiekolwiek zdarzenie, to o takie notatki proście jak najszybciej bo potem okaże się, że pisze w niej inaczej niż było a przy dobrych układach można wszystko zmienić. Ja czekam na odpowiedz z policji i na opis zdarzenia, lecz mam obawy że jest tu jakiś przekręt. Może ktoś mi coś doradzi? bo kobieta z mojej firmy ubezpieczeniowej była dla mnie bardzo opryskliwa i potraktowała jak przestępce i nawet nie dopuszczała mnie do słowa- koszmar
Ada
 
29.06.2011 19:34:40
Przy ubezpieczeniach od samych "kalkulatorów" ważniejsze jest to jak dany ubezpieczyciel podchodzi do klienta w sytuacji dochodzenia roszczeń z polisy. Ubezpieczenie z samej natury jest zabezpieczeniem na ewentualność poniesienia dodatkowych kosztów a co za tym wysokość składki aczkolwiek nie bez znaczenia jest jednak na drugim miejscu i warto o tym pamiętać. Na dziś ma to szczególne znaczenie dla AC , niestety gdzie wykupimy OC jest to obojętne. Problem znacząco się komplikuje w przypadku gdy to my jesteśmy poszkodowani i chcemy uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy. W takim przypadku dla TU jesteśmy niechcianym petentem roszczeniowym a nie klientem. Niestety nasze ustawodawstwo o ile nałożyło na kierowców obligatoryjność ubezpieczenia OC o tyle nie przewidziało wynikających z tego obligu szczególnych zobowiązań dla ubezpieczycieli.
Wiesław
rozwiń
29.06.2011 22:40:35
Promocja w Liberty Direct przedłużona do końca czerwca. Przekonaj się sam. Ubezpiecz się taniej z kodem promocyjnym Liberty Direct 58208931. Dostaniesz 50zł lub 100 zł zniżki na ubezpieczenie. To nie żadna ściema. Kod 58208931 działa. Strona https://www.libertydirect.pl/libertyapp/kalkulator-OC-AC.html#Obliczenie_skladki Wejdź i sprawdź!!! Liberty Direct oferuje 50 zł zniżki na OC lub 100zł na OC i AC. Wystarczy podać kod promocyjny Liberty Direct 58208931. TO SUPER PROSTE!!! Jeśli korzystasz z internetu, wystarczy, że skopiujesz kod programu partnerskiego Liberty Direct 58208931 i wkleisz go na stronie internetowej - ostatnie pole na dole na pierwszej stronie do wyliczania składki (https://www.libertydirect.pl/libertyapp/kalkulator-OC-AC.html#Obliczenie_skladki). Jeśli dzwonisz na 195 21, kod ten można również podać podczas rozmowy. Trzeba tylko powiedzieć - „Mam Kod zniżkowy 58208931 w promocji „Poleć ubezpieczenie”. Kalkulator OC/AC Liberty Direct z dokładnym wyjaśnieniem jak wypełnić wszystkie pola znajduje się pod poniższym linkiem ZOBACZ KONIECZNIE!! https://www.libertydirect.pl/libertyapp/kalkulator-OC-AC.html#Obliczenie_skladki Osoby, które wolą porozmawiać z konsultantem, mogą zamówić rozmowę telefoniczną na stronie głównej Liberty Direct w polu o nazwie kontakt. Można oczywiście zadzwonić pod nr tel 195 21 lub 22 589 91 91 Wyliczenie składki w Liberty Direct jest naprawdę proste. A można dodatkowo zyskać na super promocji. Wystarczy podać ten sprawdzony kod promocyjny – 58208931 To najlepszy sposób na tanie OC i AC!
czesio
poprzednie 2
1
następne